Hypoteční poradce
Lukáš Štork

Nevýhody půjček sjednaných přes internet

Nevýhody půjček sjednaných přes internet

Vzít si úvěr jen prostřednictvím internetu by dříve bylo naprosto nemyslitelné, dnes se však tento trend velmi rozmáhá. U nebankovních půjček se online sjednávání dokonce stává samozřejmostí. Největší výhodou je rychlost jednání, peníze můžete mít na účtu téměř ihned, na druhou stranu však mají tyto půjčky i svá negativa.

Především u nebankovních společností počítejte s tím, že zaplatíte dosti vysoké úroky, ale i poplatky. Především pro dlouhodobější úvěry či větší finanční obnosy nejsou tyto půjčky příliš ekonomické a je lepší volit klasičtější podobu úvěru.

Hlavně u tzv. mikropůjček, které lze dokonce zprostředkovat pouze za pomoci sms zprávy, bývá klientům poskytována velmi krátká doba splatnosti. Obvykle se lhůta pohybuje okolo třiceti dnů. Pokud v této době nestihnete částku uhradit a budete žádat o prodloužení doby splatnosti, bude vám naúčtován další nemalý poplatek. Ten se zvyšuje v případě, že o prodloužení lhůty žádáte opakovaně.

Jestliže se vám z nějakého důvodu nepodaří úvěr splatit ani po několika upomínkách od věřitele, na řadu přicházejí vysoké sankce za nesplácení. V případě, že máte úvěr u nebankovní společnosti a dlužíte několik tisíc, může se částka během poměrně krátkého časového období vyšplhat až k neskutečným částkám a ve výsledku tak budete dlužit místo tisíců desetitisíce. V tomto případě pak hrozí i nebezpečí exekuce.

Na internetu na vás číhá i spousta podvodníků. Pokud zvažujete půjčku u společnosti, kterou příliš neznáte nebo na ni nemáte reference, raději vše dobře zvažte. Nejlepší je podívat se na stránky nezávislých společností, které provádějí srovnání bankovních i nebankovních úvěrů. Na těchto stránkách často najdete i recenze od samotných klientů, které vám pomohou se v nepřeberném množství všemožných půjček, které dnešní trh nabízí, dobře zorientovat.

Lukáš Štork
Sociální síť

Lukáš Štork

Hypoteční poradce at OSVČ
Zajišťuji na klíč financování rodinných domů, bytových jednotek, pozemků, refinancování úvěrů, konsolidaci půjček, spotřebitelské úvěry. Rád o tom píšu zde na webu a někdy i na finance-aktualne a finance-hypoteky. Pokud se chcete o mně dozvědět více, podívejte se na mé soukromé weby lukasstork.cz, lukas-stork.cz.
Lukáš Štork
Sociální síť

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *