Hypoteční poradce
Lukáš Štork

Co vám může nabídnout refinancování hypotéky?

Co vám může nabídnout refinancování hypotéky?

Blíží-li se vám konec fixace a nejste příliš spokojeni s podmínkami či úrokem, který u své stávající banky máte, nebo vám dokonce pro další období nabízí omnohem vyšší úrok, nedejte se a zkuste se obrátit na jinou banku.

Pojem refinancování ve zkratce znamená, že dochází ke splácení stávajícího úvěru úvěrem novým. Nejčastěji se tento postup využívá v případech, kdy se blíží konec fixace hypotečního úvěru. Končí vám tak období, na které se vám banka zavázala poskytnout určitou výši úrokové sazby. Po skončení fixace vám může nabídnout úrok, který už pro vás nebude tak výhodný. To se stane především v případě, že jste hypotéku uzavírali v době, kdy byly sazby velmi nízké a banky se tak budou snažit dohnat ztracené peníze.

Refinancování však řešte s dostatečným předstihem, alespoň tři měsíce před koncem fixace. Banky nabízejí jen časově omezené období, kdy můžete splatit současnou hypotéku novou hypotékou od jiné banky, která vám nabídne menší úrokovou sazbu. Před koncem fixace tedy můžete začít oslovovat ostatní banky a vybrat si z nabídek tu, která vám bude nejlépe vyhovovat. Nabídky úrokových sazeb vám mohou banky garantovat i půl roku dopředu. S touto nabídkou je rovněž vhodné přijít i do stávající banky a počkat na jejich vyjádření. Může se stát, že kývnou na vaše podmínky a nastaví vám stejné úrokové sazby jako konkurenční banka. V každém případě tak úmysl refinancování musíte stávající bance oznámit.

Pokud se pro refinancování rozhodnete, počítejte s tím, že to bude stát trochu papírování. Nová banka bude chtít nejen vyplnit žádost, ale dodat i původní smlouvu o hypotečním úvěru, výpisy z katastru či potvrzení o příjmech a zástavní smlouvu. V některých případech však můžete na měsíčních splátkách opravdu ušetřit, takže se trocha té byrokracii vyplatí.

Lukáš Štork
Sociální síť

Lukáš Štork

Hypoteční poradce at OSVČ
Zajišťuji na klíč financování rodinných domů, bytových jednotek, pozemků, refinancování úvěrů, konsolidaci půjček, spotřebitelské úvěry. Rád o tom píšu zde na webu a někdy i na finance-aktualne a finance-hypoteky. Pokud se chcete o mně dozvědět více, podívejte se na mé soukromé weby lukasstork.cz, lukas-stork.cz.
Lukáš Štork
Sociální síť

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *