Hypoteční poradce
Lukáš Štork

Na co si dát při vyřizování úvěru pozor

Na co si dát při vyřizování úvěru pozor

Dnes nabízí půjčky tolik společností, že rozhodně není nic snadného se v jejich nabídkách orientovat. Jejich úmysly bohužel nejsou vždy čisté a tak se může stát, že narazíte na podvodníky. Na co si dát tedy při sjednávání půjčky pozor?

V první řadě se obloukem vyhněte pofidérním nabídkám, které najdete nalepené někde na lampě cestou do práce nebo mezi anoncí v novinách. Společnost by vždy měla mít své webové stránky, kde najdete veškeré důležité informace a zjistíte si podmínky úvěru.

Pokud při vyřizování podepisujete nějakou smlouvu, s kterou jste neměli možnost se dříve seznámit, vyžádejte si čas na prostudování či požádejte o zaslání smlouvy dopředu. Vždy si pečlivě projděte všechny body a dodatky a v případě nejasností se nebojte zeptat. Pamatujte, že vy jste klient a konkurence těchto společností je na trhu obrovská, nic vám tedy nebrání jít někam jinam.

Před poskytnutím půjčky neplaťte žádné přemrštěné poplatky. Pokud po vás někdo bude chtít nějaké peníze před tím, než budete mít půjčku na sto procent schválenou (ne pouze ústně přislíbenou), dejte si pozor. Pak by se totiž mohl dotyčný vymluvit na to, že půjčka náhle schválena nebyla a vycouvat i s vašimi penězi.

Skryté poplatky a sankce za opoždění platby bývají dalším zlatým dolem mnoha těchto podvodníků. Mnohdy se stačí opozdit o pouhý den a už vám naskakují pokuty, které ve výsledku mohou převýšit i samotnou půjčku. Před podepsáním smlouvy je tak vhodné se seznámit s podmínkami, které ošetřují opožděné platby a podobné nenadálé situace.

Při sjednávání půjčky si rovněž pohlídejte, kolik provoláte. Některé společnosti totiž vydělávají na přemrštěných tarifech, kdy se jedna minuta hovoru může vyšplhat až ke sto korunám. Jeden takový hovor vás pak může přijít na tisíce a půjčku ve výsledku nejspíš stejně nedostanete.

Lukáš Štork
Sociální síť

Lukáš Štork

Hypoteční poradce at OSVČ
Zajišťuji na klíč financování rodinných domů, bytových jednotek, pozemků, refinancování úvěrů, konsolidaci půjček, spotřebitelské úvěry. Rád o tom píšu zde na webu a někdy i na finance-aktualne a finance-hypoteky. Pokud se chcete o mně dozvědět více, podívejte se na mé soukromé weby lukasstork.cz, lukas-stork.cz.
Lukáš Štork
Sociální síť

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *