Hypoteční poradce
Lukáš Štork

Jak na koupi nemovitosti v zahraničí?

Jak na koupi nemovitosti v zahraničí?

Kdo by nezatoužil po domečku nebo apartmánu někde u moře, kde je teplo a příjemně. Jenže peníze v hotovosti má málokdo, ale naštěstí i v tomto případě si můžete vzít hypoteční úvěr.

Pokud opravdu uvažujete o koupi domu či bytu v zahraničí, určitě vás potěší, že si můžete vzít hypotéku i mimo hranice naší země. Bude však potřeba, aby žadatel splnil několik nutných podmínek. Jednak je to vlastnictví jiné nemovitosti, kterou budete bance ručit. Tato nemovitost by měla být na území České republiky. Tato nemovitost bude klíčová pro výši úvěru, který vám banka bude ochotna poskytnout. Na základě odhadu nemovitosti se totiž bude vše odvíjet.

A co ještě budete muset dokládat? Dokumenty, které budete při vyřizování hypotečního úvěru potřebovat, jsou totožné, jako když o úvěr žádáte u nás. V první řadě tedy bude nutné doložit doklady o vaší bonitě. To znamená doklady o vašich příjmech buď od zaměstnavatele nebo v podobě daňového přiznání. Dále budou zapotřebí doklady k zastavované nemovitosti, jako je list vlastnictví, snímek katastrální mapy, výpis z katastru nemovitostí, kupní či darovací smlouva a aktuální fotografie. Počítejte rovněž s tím, že všechny potřebné dokumenty musejí být přeloženy do jazyka země, v kterém nemovitost kupujete. Jelikož se jedná o úřední dokumenty, bude nutné mít odpovídající ověřený překlad.

V jednotlivých zemích se mohou lišit některé podmínky a také poplatky, které zaplatíte za vyřízení. Nejsnáze se vám vše bude vyřizovat v rámci Evropské unie. Vyjít vstříc vám však mohou i některé české banky, které vám poskytnou hypoteční úvěr na nemovitost v zahraničí. Týká se to ale rovněž jen Evropské unie.

Pokud se vše podaří, přidáte se k desítkám tisíc Čechů, kteří již nemovitost v zahraničí vlastní. Hypotečním úvěrem ji však platí zhruba jen 13%, ostatní platí v hotovosti.

Lukáš Štork
Sociální síť

Lukáš Štork

Hypoteční poradce at OSVČ
Zajišťuji na klíč financování rodinných domů, bytových jednotek, pozemků, refinancování úvěrů, konsolidaci půjček, spotřebitelské úvěry. Rád o tom píšu zde na webu a někdy i na finance-aktualne a finance-hypoteky. Pokud se chcete o mně dozvědět více, podívejte se na mé soukromé weby lukasstork.cz, lukas-stork.cz.
Lukáš Štork
Sociální síť

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *