Hypoteční poradce
Lukáš Štork

Novomanželská hypotéka

Novomanželská hypotéka

V dřívějších letech měli manželé lepší podmínky, pokud se rozhodli vzít si hypoteční úvěr, než tomu bylo u nesezdaných párů. Jak je tomu dnes a existuje ještě něco takového, jako je hypotéka pro novomanžele?

V nabídkách některých bank skutečně tento produkt můžeme ještě najít, i když už je zcela běžné, aby o úvěr žádal pár, který není sezdaný. Pak se tedy chápe jako druh a družka. Novomanželské půjčce se někdy říká i půjčka pro mladé. To, znamená, že žadatelé musejí být mladší 36 let a úvěr je určen pro ty, kteří nemají vysoké příjmy a jsou na začátku své kariéry. Také je počítáno s tím, že pár vychovává alespoň jedno nezletilé dítě. Výhodou tohoto typu úvěru je, že se sčítají příjmy obou partnerů a umožňují tak ve výsledku dosáhnout na vyšší částky. Jelikož se jedná o hypotéku pro mladé lidi, bývá obvyklé, že splácení probíhá tzv. progresivním způsobem. Banka předpokládá, že se příjmy žadatelů budou zvyšovat v průběhu let (tak jak budou postupovat po kariérním žebříku výš), proto prvních pět let jsou měsíční splátky nižší a potom se navyšují (respektive maximálně po dobu 5 let je možné mít snížené splátky). Také u těchto úvěrů bývá delší doba splatnosti, až 40 let a úrokové sazby nebývají vysoké.

Tak jako u jiných hypotečních úvěrů lze předpokládat, že vám banky poskytnou maximálně 90% zástavní hodnoty nemovitosti. Proto je tak potřeba počítat s vlastními prostředky nebo například s úvěrem ze stavebního spoření. S plány na koupi nemovitosti je proto dobré kalkulovat nějaký ten rok dopředu. Nepočítejte dnes ale s tím, že by novomanželská hypotéka byla taková, jako tomu bylo před několika lety či desetiletími, kdy se na financování bydlení především pro mladé rodiny podílel i stát a přispíval slušnými částkami. Dnes však na tyto akce nejsou peníze ve státním rozpočtu.

Lukáš Štork
Sociální síť

Lukáš Štork

Hypoteční poradce at OSVČ
Zajišťuji na klíč financování rodinných domů, bytových jednotek, pozemků, refinancování úvěrů, konsolidaci půjček, spotřebitelské úvěry. Rád o tom píšu zde na webu a někdy i na finance-aktualne a finance-hypoteky. Pokud se chcete o mně dozvědět více, podívejte se na mé soukromé weby lukasstork.cz, lukas-stork.cz.
Lukáš Štork
Sociální síť

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *